Accident în lanț pe str. Petricani! O dubă, un troleibuz și o mașină s-au tamponat violent

De Pavel   |  8 Aprilie, 2022

Distribuie :

Un accident în lanț a fost înregistrat către ora amiezei în capitală. O dubă, o mașină și un troleibuz care circula pe rută plin cu pasageri s-au tamponat violent.

Impactul a avut loc astăzi, 8 aprilie, în jurul orei 11.00, pe strada Petricani. Potrivit ofițerul de presă al Poliției Capitalei, Nina Dubovca, cele trei autoturisme s-au ciocnit după ce unul dintre șoferi ar fi intenționat să-și schimbe direcția de deplasare fără a se asigura.

Ca rezultat a manevrei negândite, șoferul microbuzului, un bărbat de 61 de ani a fost rănit. Acesta a fost preluat de echipajul venit cu ambulanța la fața locului și transportat la spital pentru investigații medicale.

Ceilalți șoferi și pasagerii din troleibuz nu au avut de suferit careva leziuni. Șoferul care va fi găsit vinovat, va fi tras la răspundere conform legii.

x
x
x

 

Recomandate:

Permisul auto devine mult mai greu de obținut în Republica Moldova. Vor fi introduse reguli mai dure pentru viitorii șoferi - Photo
Noutăți
Permisul auto devine mult mai greu de obținut în Republica Moldova. Vor fi introduse reguli mai dure pentru viitorii șoferi

Viitorii șoferi din Republica Moldova trebuie să se pregătească pentru una dintre cele mai ample reforme din ultimii ani în domeniul siguranței rutiere. Autoritățile vor aplica integral noile st

Inna
Toyota anunță schimbări la vârful conducerii: Kenta Kon devine CEO din aprilie - Photo
Noutăți
Toyota anunță schimbări la vârful conducerii: Kenta Kon devine CEO din aprilie

Toyota Motor Corporation va avea un nou director general, începând cu această primăvară. Grupul japonez a confirmat că, Kenta Kon va prelua funcția de CEO al mărcii Toyota de pe 

Inna