Luxul nu are limite în Moldova! Un Ferrari Roma a fost surprins pe străzile din Chișinău!

De Inna   |  5 Septembrie, 2023

Distribuie :

Ferrari Roma este un sport car produs de italieni, care actualmente este cel mai accesibil model din gama italienilor. Coupe-ul a fost numit în cinstea capitalei Italiei și îmbină în sine designul elegant, performanță impresionantă și plăcerea condusului la cote maxime. 

La baza sport car-ului stă modelul Portofino. Sub capota coupe-ului este propulsorul V8 de 3.9 litri volum, care este capabil să ofere 620 CP și 760 Nm. Propulsorul este cuplat la o transmisie robotizată în 8 trepte, de tip DCT, cu dublu ambreiaj. În aceste condiții, sport car-ul dezvoltă 100 km/h în doar 3.4 secunde, în timp ce viteza maximă ajunge la 320 km/h. Cum ar fi ca aceste cifre să fie atinse pe drumurile din Moldova?

x
x
x
x

Acest lucru este mai mult decât posibil, odată ce super car-ul a fost observat pe drumurile din Chișinău. Nu, automobilul nu poartă plăcuțe de înmatriculare străine, fiind înregistrat în Moldova! Curios, nu? 

Prețul unui astfel de exemplar pornește de la circa 190.000 euro. 

Recomandate:

Cariera lui F-150 Lightning se apropie de final. Cu această ocazie, Ford pregătește o versiune nouă cu motor pe benzină - Photo
Noutăți
Cariera lui F-150 Lightning se apropie de final. Cu această ocazie, Ford pregătește o versiune nouă cu motor pe benzină

Ford se pregătește să lanseze o nouă versiune pentru camioneta electrică F-150 Lightning. Aceasta va primi un motor pe benzină, care va fi utilizat drept range extender. Noua versiune o va înloc

Inna
Vladimir Bolea confirmă că din 2028 vom achita taxe pentru utilizarea drumurilor naționale - Photo
Noutăți
Vladimir Bolea confirmă că din 2028 vom achita taxe pentru utilizarea drumurilor naționale

Șoferii moldoveni vor achita taxe pentru utilizarea drumurilor naționale, exact ca în România. Informația a fost confirmată de către vicepremierului Vladimir Bolea, ministru al Infras

Inna