Cel mai nou Lamborghini Urus a fost văzut în "viaţa reală" la o staţiune montană. Arată la fel de bine ca în pozele oficiale

De Redactor AE   |  2 Ianuarie, 2018

Distribuie :

Să mergi la munte, pe timp de iarnă, cu un Lamborghini capabil de peste 600 de cai putere, părea o fantezie până nu demult. Însă de la lansarea noului Urus, să vezi un Lamborghini în munţi, acolo unde cel mai des ajung doar SUV-urile, nu va mai fi ceva ieşit din comun.

Acum împătimiţii mărcii pot avea două maşini în garaj, pentru scopuri şi destinaţii diferite, dar cu acelaşi logo. Lamborghini Urus reuşeşte astfel să îmbine tot ce are mai bun din ambele lumi, cea a maşinilor de performanţă, dar şi cea a vehiculelor de teren. Şi chiar dacă nu este cel mai feroce off-roader din lume, Urus, te poate duce lejer până la pârtia înzăpezită şi aparent inaccesibilă multor automobile.

Dovadă celor de mai sus sunt aceste poze cu SUV-ul italian surprins într-o staţiune montană. Şi contrar aşteptărilor, Lamborghini Urus arată extrem de bine în realitate, ceea ce ne surprinde plăcut, având în vedere că la prezentările pompoase maşinile sunt lustruite şi duse la perfecţiune.

Iar când îţi mai aminteşti că sun capotă motorul V8 de 4.0 litri volum, turbo-aspirat, produce nu mai puţin de 650 PS (641 cai putere) şi te poate duce de la zero la prima sută la oră în numai 3.6 secunde, atingând viteza maximă de 305 km/h, dacă ţii aceleratorul fixat la podea.

Recomandate:

Un Chevrolet Corvette a stabilit un record mondial, după ce a atins 315 km/h cu un pom de Crăciun montat pe plafon - Photo
Noutăți
Un Chevrolet Corvette a stabilit un record mondial, după ce a atins 315 km/h cu un pom de Crăciun montat pe plafon

Un nou record mondial inedit a fost stabilit de un Chevrolet Corvette, care a reușit să atingă 315 km/h, având instalat un brad de Crăciun pe plafon. Tentativa a avut loc cu c&aci

Inna
Un bărbat a fost spulberat de un Mercedes, în timp ce traversa strada pe o trecere de pietoni - Photo
Accidente
Un bărbat a fost spulberat de un Mercedes, în timp ce traversa strada pe o trecere de pietoni

Un șofer de 41 de ani, în timp ce conducea un Mercedes, a lovit un bărbat pe o stradă din localitatea Trușeni. Accidentul s-a produs ieri, 24 decembrie, în jurul orei 18:45. Bărba

Inna