Aston Martin Vanquish Centenary

De AutoExpert   |  16 Ianuarie, 2013

Distribuie :

Aston Martin Vanquish Centenary

Celebrul constructor britanic sărbătoreşte anul acesta 100 de ani de existenţă cu o versiune specială, închinată fondatorilor brandului: Lionel Martin şi Robert Bamford.

Numită Centenary Edition, versiunea specială debutează iniţial pe noul Vanquish, urmând ca până la sfârşitul anului toate modelele Aston să beneficieze de respectiva echipare aniversară.

Vanquish Centenary primeşte o vopsea specială, aplicată gradual, pentru care a fost nevoie de 68 de ore de muncă în atelierul de vopsitorie - ce înseamnă cu 18 ore mai mult decât ar fi durat procesul normal de vopsire.

La interior, Aston Martin Vaquish Centenary foloseşte pentru scaune, bord şi feţele uşilor pielea Deep Soft de culoare neagră. Este un material exclusivist, întâlnit până acum doar pe hypercarul Aston Martin One-77. Apar noi şi broderia din argint pe tetiere şi cusăturile contrastante de culoare gri.

Aston Martin a placat fiecare automobil cu un număr de identificare, menit să sublinieze exclusivitatea - plăcuţa este din argint, asemeni pragurilor.

Recomandate:

Emmanuel Macron va folosi prima limuzină electrică prezidențială din istoria Franței - DS N°8 conceput special - Photo
Noutăți
Emmanuel Macron va folosi prima limuzină electrică prezidențială din istoria Franței - DS N°8 conceput special

Pentru prima dată în istoria Republicii Franceze, un președinte va circula într-un automobil complet electric. Emmanuel Macron va beneficia de un model DS N°8 special configurat pentru

Inna
Volvo anunță rechemarea a peste 450.000 de vehicule din cauza unei defecțiuni software la camera marșarier - Photo
Noutăți
Volvo anunță rechemarea a peste 450.000 de vehicule din cauza unei defecțiuni software la camera marșarier

Volvo a inițiat una dintre cele mai ample campanii de rechemare din 2025, care vizează 413.151 de mașini în SUA și alte 40.673 în Canada. Vehiculele afectate sunt produse, î

Inna
Mercedes-AMG dezvăluie noi imagini cu o viitoare berlină, capabilă să dezvolte 1.000 CP - Photo
Noutăți
Mercedes-AMG dezvăluie noi imagini cu o viitoare berlină, capabilă să dezvolte 1.000 CP

Mercedes-AMG dezvăluie câteva imagini sugestive în care ar apărea succesorul variantei cu patru uși a lui AMG GT. Viitoarea berlină de performanță va fi lansată în vara anu

Inna
Un loc de parcare în capitală te poate costa cât o chirie de apartament! O companie cere 450 euro/lună pentru un loc - Photo
Sociale
Un loc de parcare în capitală te poate costa cât o chirie de apartament! O companie cere 450 euro/lună pentru un loc

Prețurile pentru parcare, în capitală, devin tot mai costisitoare. Iar să găsești un loc de parcare liber, după o zi de muncă, este un adevărat quest. Partea bună e că noile blocuri locative, el

Inna