Atenție șoferi! Restricții în circulația transportului pe mai multe străzi din capitală

De Redactor AE   |  17 Martie, 2015

Distribuie :

În legătură cu executarea lucrărilor de pozare a rețelelor de canalizare pluvială pentru mai multe blocuri locative din sectorul Buiucani al capitalei, în perioada 12 martie – 15 mai, curent, va fi suspendat traficul rutier pe străzile Ghioceilor, Gheorghe Codreanu, Cornului și Toporașilor.

Astfel, sistarea circulației transportului se va efectua în felul următor:

- strada Ghioceilor, începînd cu data de 12 martie pînă la 3 aprilie, curent;

- străzile Gheorghe Codreanu și Cornului, în perioada 6 aprilie - 15 mai, curent;

- strada Toporașilor, începînd cu data de 12 martie pînă pe 3 aprilie, curent.

Totodată, în legătură cu efectuarea lucrărilor  menționate, va fi modificat itinerarul microbuzelor de pe linia 174. Astfel, în perioada 6 aprilie -15 mai, curent, acestea vor circula pînă la intersecția străzilor Cornului cu Drumul Taberei.

În acest context, Inspectoratul Național de Patrulare recomandă șoferilor să ocolească aceste porțiuni de drum, circulînd pe străzile adiacente. Rugăm șoferii să respecte indicatoarele rutiere,  regulile de circulație și să manifeste un comportament adecvat și prudent la traversarea zonei respective.

sursa: igp.gov.md