(FOTO/VIDEO) Accident grav în Chișinău. Un taximetrist a decedat, alte două persoane sunt spitalizate

De Sergiu   |  22 Septembrie, 2020

Distribuie :

Un grav accident a avut loc în această după-amiază în Chișinău. Din informațiile comunicate de poliție accidentul a avut loc în jurul orei 14:00 pe strada Nicolae Milescu Spătaru din sectorul Ciocana al capitalei, fiind implicate în acesta patru unități de transport.

La locul accidentului rutier a fost îndreptată grupa operativă din cadrul Direcției de Poliție a mun. Chișinău, pentru documentarea și stabilirea tuturor circumstanțelor producerii accidentului rutier. La locul faptei polițiștii au stabilit că în accident sunt implicate automobile de marcă Dacia, Mercedes ML, Mercedes și Fiat.

Șoferul automobilului de marcă Dacia în vărstă de 36 de ani a decedat iar alți doi șoferi au fost transportați la spital pentru îngrijiri medicale.

La moment polițiștii desfășoară la fața locului acțiuni de urmărire penală în stabilirea tuturor circumstanțelor.

x
x
x
x

Sursa foto: Facebook.com/ Martor Ocular

Sursa: youtube.com/Echipa 902

Sursa : Facebook.com/ AutomobilistMD

Recomandate:

Trafic sistat în sectorul Râșcani al capitalei. Șoferii sunt îndemnați să respecte semnalizarea rutieră - Photo
Sociale
Trafic sistat în sectorul Râșcani al capitalei. Șoferii sunt îndemnați să respecte semnalizarea rutieră

Traficul rutier din sectorul Râșcani va suferi modificări în perioada 23-29 martie curent. În baza deciziei Primăriei Chișinău, s-a decis suspendarea circulației pe strada Vasile Bad

Inna
Sfârșitul unei ere. AC Schnitzer, tunerul legendar BMW, se retrage definitiv - Photo
Noutăți
Sfârșitul unei ere. AC Schnitzer, tunerul legendar BMW, se retrage definitiv

După aproape patru decenii în care a redefinit performanța modelelor BMW, unul dintre cele mai cunoscute nume din lumea tuning-ului auto se pregătește să tragă cortina. Decizia vine pe fondul sc

Inna