VIDEO: BMW atacă într-un mod ironic Tesla cu un nou videoclip comercial

De Redactor AE   |  9 August, 2016

Distribuie :

După ce un purtător de cuvânt al companiei Tesla Motors, a declarat că EV-urile altor producători de automobile sunt doar nişte "electrocasnice", BMW a decis să intervină cu un răspuns, un nou spot publicitar. Bavarezii au venit cu un mesaj şi mai clar, în care îi invită pe cei care aşteaptă la coadă viitorul Tesla Model 3, să arunce o privire la noul BMW 330e, hybrid-ul din gama Seriei 3, care este oricând accesibil.

"Maşina pe care ai aşteptat-o dintotdeauna, o poţi cumpăra acum fără să mai aştepţi". Acesta este şi moto-ul cu care BMW îşi promovează noul sedan compact, făcând trimitere la faptul că peste 400.000 de oameni din toată lumea s-au înscris pe lista aşteptărilor pentru viitorul Tesla Model 3. Apropo de acest lucru, trebuie apreciată ingeniozitatea americanilor care au perceput câte 1.000 de dolari avans de la clienţii săi, iar astfel şi-au garantat un "împrumut" de 400 milioane de dolari, bani pe care îi vor restitui fără dobândă.

Tesla Model 3 urmează a fi cel mai accesibil model din gama producătorului, cu o autonomie de mers puţin mai mică faţă de Model S, iar preţul de start al acestuia este de puţin peste 30.000 de dolari.

Recomandate:

Toyota ar putea fuziona cu Nissan. Oficialii celor două mărci ar fi purtat discuții în secret - Photo
Noutăți
Toyota ar putea fuziona cu Nissan. Oficialii celor două mărci ar fi purtat discuții în secret

Toyota ar putea fuziona cu Nissan. Cel puțin, acest subiect a fost discutat dintre oficialii Toyota și rivalii de la Nissan. Amintim că, anterior, Nissan negocia cu Honda, în privința unei fuziu

Inna
Volkswagen nu va mai utiliza prefixul „ID” în denumirile pentru mașinile electrice - Photo
Noutăți
Volkswagen nu va mai utiliza prefixul „ID” în denumirile pentru mașinile electrice

Volkswagen va renunța la prefixul "ID" din numele modelelor electrice. Se pare că modelele cu zero emisii vor obține nume "normale", nu doar o combinație de lidere și cifre. 

Inna
Noul Toyota RAV4 vine în Europa doar în configurație hibridă! Autonomie electrică de 100 km și versiune GR Sport cu 304 CP - Photo
Noutăți
Noul Toyota RAV4 vine în Europa doar în configurație hibridă! Autonomie electrică de 100 km și versiune GR Sport cu 304 CP

Toyota a prezentat oficial noua generație RAV4, care marchează o schimbare semnificativă pentru piața europeană: este primul RAV4 vândut exclusiv cu propulsie hibridă. După peste 15 milioane de

Inna