(VIDEO) O Skoda Fabia Combi a fost dezmembrată după un test de anduranță de peste 100.000 km

De Pavel   |  24 Mai, 2018

Distribuie :

Jurnaliștii publicației automobilistice Auto Bild, au primit în exploatare o Skoda Fabia Combi, pe care au rulat-o doi ani, timp în care bordul automobilului a înregistrat 106.000 de kilometri.

Automobilul cu pricina care a fost luat în testare pe termen lung de către jurnaliștii europeni, este echipat cu un propulsor de 1.2 litri volum TSI, care este cuplat la o transmisie DSG. După ce au parcurs peste 100 de mii de kilometri, Fabia a fost returnată către constructorul ceh care a dezmembrat-o până la piulițe ca într-un final să examineze uzura acestora.

Potrivit comunicatului de presă, Skoda va dona modelul dezmembrat unei școli de meserii din Germania, unde după ce va fi reasamblată de către elevi, va fi folosită în scopuri educaționale.

Întreg procesul de dezmembrare a acestei Fabia Combi, a fost filmat în regim time lapse și postat pe canalul de Youtube a companiei Skoda.

https://youtu.be/ycDB-09-JMI

Recomandate:

Accident mortal în raionul Orhei. Un pasager și-a pierdut viața după ce o LADA a lovit remorca unui tractor - Photo
Accidente
Accident mortal în raionul Orhei. Un pasager și-a pierdut viața după ce o LADA a lovit remorca unui tractor

Un grav accident rutier s-a produs în dimineața zilei de astăzi, în apropierea satului Susleni, raionul Orhei. În urma impactului dintre un autoturism și remorca unui tractor, un băr

Inna