(VIDEO) Un BMW M4 de 750 CP provoacă un Mercedes SL63 AMG de 750 CP

De Pavel   |  28 Noiembrie, 2017

Distribuie :

Cursele de drag racing au reprezentat în toate timpurile un loc unde băieţii mari pot să se laude cu jucării scumpe. Locul unde sutele de cai putere, cuplul motorului, dar şi reacţia şoferului, decid cine este mai tare.

Ei bine, de această dată pe pista de start s-au aliniat rivalii de-o viaţă, BMW şi Mercedes. Nemţoaicele care în timp ce concurează între ele de mai mult de 100 de ani, reuşesc prin forţele comune să lase în urmă concurenţii, care eşuează în faţa mărcilor legendare, ori de câte ori încearcă să-şi măsoare puterile.

Atât BMW M4 cât şi Mercedes-Benz SL63 AMG, au fost aduse de către stăpânii lor la acelaşi numitor comun, având ambele un total de 750 CP. Cine a câştigat cursa şi ce timp a înregistrat, vă invităm să aflaţi în materialul video de mai jos.

https://youtu.be/ROUZNywVLxU

Recomandate:

Judecător din Soroca, trimis în judecată după ce a fost prins conducând în stare avansată de ebrietate - Photo
Sociale
Judecător din Soroca, trimis în judecată după ce a fost prins conducând în stare avansată de ebrietate

Un judecător din municipiul Soroca a fost trimis în judecată pentru conducerea unui autovehicul în stare de ebrietate alcoolică avansată, anunță Procuratura Generală. Potrivit mat

Inna
O Skoda Octavia a luat foc din mers, pe o stradă din Cahul. Pompierii au intervenit - Photo
Sociale
O Skoda Octavia a luat foc din mers, pe o stradă din Cahul. Pompierii au intervenit

Un automobil Skoda Octavia a fost cuprins de flăcări în dimineața zilei de 9 februarie curent, pe strada Alexandr Pușkin din municipiul Cahul. Incidentul a avut loc în timpul deplasării ve

Inna