Am trăit s-o vedem și pe asta, Motorina costă 12.97 lei!

De Redactor AE   |  15 Aprilie, 2020

Distribuie :

Cu siguranță că mulți dintre voi își amintesc prețul de 6-7 lei la benzină. La fel de bine probabil își amintesc cum au urmat scumpiri până la 12-13 lei pentru litrul de motorină sau benzină.

Astăzi aveți ocazia să mai înscriți ceva date importante în memorie cu o zi din anul 2020, în care prețurile la carburanți revin la cele cu care eram obișnuiți cândva. Motorina, a coborât sub pragul de 13 lei, la 12.97 și vorbim de cea ECTO cu aditivi, iar motorina ”simplă” costă 12.87 lei.

Mai ieftină este și benzina, cu cifra octanică A95, litrul este vândut la preț de 14.97 lei. Încă puțin și revenim la anii tinereței. Asta desigur dacă mai multe companii petroliere din țară vor urma exemplul, pentru că deocamdată, aceste prețuri sunt afișate la o singură stație din Moldova!

Ați ghicit, poza este făcută în Călărași! Pentru că acolo valul de ieftiniri mondiale ajunge primul, la cei din capitală mai greu ajunge informația. Sau ca de obicei ”au stocuri vechi”...

Nu ar strica să le împrospătați memoria, distribuindu-le poza. Se pare că nu toți au aflat despre căderea prețului la barilul de petrol!

Poza a fost făcută ieri, 14.04.2020, orașul Călărași, Republica Moldova, țara mea - colțun...

Recomandate:

Hyundai pentru off-road. Constructorul sud-coreean a creat un nou prototip și a prezentat primele schițe - Photo
Noutăți
Hyundai pentru off-road. Constructorul sud-coreean a creat un nou prototip și a prezentat primele schițe

Hyundai a creat un nou concept, dedicat pentru off-road. Prototipul a fost dezvăluit prin primele schițe oficiale. Numele noului prototip este Hyundai Crater și va fi prezentat oficial, pe 20

Inna
Ford intră în era cumpărăturilor digitale. Amazon devine noul „showroom” pentru mașini rulate - Photo
Noutăți
Ford intră în era cumpărăturilor digitale. Amazon devine noul „showroom” pentru mașini rulate

Amazon își extinde ecosistemul de cumpărături într-o direcție neașteptată: clienții pot căuta și achiziționa vehicule Ford direct de pe platforma gigantului de comerț electronic. Astfel, p

Inna
Drumarii au amenajat, temporar, un drum de ocolire în apropiere de Bălți, pe durata reparației podului - Photo
Sociale
Drumarii au amenajat, temporar, un drum de ocolire în apropiere de Bălți, pe durata reparației podului

A fost deschis oficial traficul pe drumul temporar de ocolire amenajat în apropierea municipiului Bălți. Evenimentul a avut loc în prezența directorului general al Administrației Naționale

Inna
Te-ai întrebat dacă poți trece frontiera cu un singur număr de înmatriculare? Am aflat răspunsul - Photo
Utile
Te-ai întrebat dacă poți trece frontiera cu un singur număr de înmatriculare? Am aflat răspunsul

Pe cât de banale, pe atât de curioase pot fi unele lucruri. Un exemplu în acest sens este trecerea frontierei. Te-ai întrebat vreodată dacă ai putea trece frontiera cu o singur

Inna
Toyota va investi peste 900 milioane de dolari în mai multe fabrici din SUA, pentru a mări producția de hibrizi - Photo
Noutăți
Toyota va investi peste 900 milioane de dolari în mai multe fabrici din SUA, pentru a mări producția de hibrizi

Constructorul nipon vrea să majoreze producția de mașini hibride. În acest context, a fost anunțată o investiție de 912 milioane de dolari, care vor fi direcționate către mai multe fabrici. 

Inna