Dacia Logan, capabilă să dezvolte 457 CP, a fost scoasă la vânzare în România!

De Inna   |  14 Octombrie, 2021

Distribuie :

Probabil toți sunt obișnuiți cu faptul că Dacia este o mașină destinată pentru a rezolva treburile cotidiene, nicidecum un automobil din care ai putea obține sute de cai putere și performanțe incredibile. Totuși, un exemplar care demonstrează viceversa, a fost scos la vânzare în România. 

Este o Dacia Logan, dotată cu motor aspirat turbo de 1.8 litri volum, care dezvoltă tocmai 457 CP! Trebuie de menționat că automobilul are la bază și tracțiune integrală de tip Haldex. Motorul a fost instalat de pe un model marca Volkswagen, etrierele marca Alfa Romeo, între timp ce alte piese au fost instalate de pe Audi. 

x
x

 

Pentru a se asigura de capacitățile pe care le oferă automobilul tunat, posesorul a verificat mașina pe Dyno Stand. Proprietarul afirmă că proiectul este construit totalmente de către el, iar toată aventura lui a început încă în 2019. Prețul afișat către vânzare constituie 11.000 de euro. 

Recomandate:

Cea mai mare rechemare din istoria BYD. Peste 115.000 de mașini, verificate pentru posibile riscuri de incendiu - Photo
Noutăți
Cea mai mare rechemare din istoria BYD. Peste 115.000 de mașini, verificate pentru posibile riscuri de incendiu

Producătorul chinez de automobile BYD se confruntă cu cea mai amplă acțiune de rechemare din istoria sa. Compania va chema în service peste 115.000 de vehicule din gamele Tang și Yuan Pro, fabri

Inna
Mate Rimac vrea Bugatti doar pentru el. Rimac are planuri mari de preluare totală a mărcii legendare - Photo
Noutăți
Mate Rimac vrea Bugatti doar pentru el. Rimac are planuri mari de preluare totală a mărcii legendare

Rimac Automobili are ambiții tot mai mari. Producătorul croat intenționează să devină proprietarul unic al mărcii Bugatti, potrivit unor informații recente apărute în presa internațională. &Icir

Inna
Schimbare majoră la vârful Porsche. Fostul șef McLaren revine acasă pentru a conduce marca spre un nou început - Photo
Noutăți
Schimbare majoră la vârful Porsche. Fostul șef McLaren revine acasă pentru a conduce marca spre un nou început

Porsche se pregătește pentru o nouă eră de conducere. Începând cu 1 ianuarie 2026, Michael Leiters va deveni noul CEO al constructorului german de automobile, preluând ștafeta de la

Inna