EXCLUSIV: AutoExpertMD îţi prezintă pozele noului Audi Q7 ajuns la Chişinău.

De Redactor AE | 22 Iulie, 2015
Cea de a doua generaţie a SUV-ului de succes Audi Q7 a ajuns în Moldova. Dealerul oficial a interzis publicului accesul la automobile până la prezentarea oficială, însă, cu toate astea, AutoExpertMD a reuşit să intre în posesia a câteva imagini.
Acestea sunt cele două modele importate Audi Q7, ambele în versiunea de echipare cu motoare diesel de 3.0 litri volum, ce dezvoltă 272 de cai putere. După cum probabil vă amintiţi din articolele postate anterior, Audi oferă două variante de CP ale aceluiaşi motor, de 249 şi 272 de cai putere respectiv. Indiferent de motorizarea aleasă, cutia de viteze rămâne a fi aceeaşi, Tiptronic-ul cu opt rapoarte care pune în mişcare sistemul de tracţiune integrală Quattro.
Ambele maşini au îmbrăcat echipamentul S-Line şi sunt finisate în două dintre cele mai populare nuanţe de vopsea din Moldova, negru şi alb. Pentru început, importatorul oficial Audi în Moldova, compania Rumeon, va prezenta doar versiunile TDI, urmând ca ceva mai târziu să fie incluse în portofoliu şi modelele echipate cu motoare de 2.0 litri şi 3.0 litri volum pe benzină.
Preţul de start pentru Audi Q7 3.0 TDI quattro, porneşte de la 65.000 de euro. Din aceeaşi categorie de preţ fac parte şi BMW X5 în versiunea xDrive30d al cărui preţ de start începe cu 58.650 euro dar şi Mercedes-Benz GLE 350d care poate fi al tău pentru cel puţin 63.490 de euro.
Apropo, prezentarea oficială a noului Audi Q7 va avea loc la sfârşitul acestei luni! Rămâneţi aproape!