(FOTO) Ambulanță din capitală accidentată în timp ce transporta un pacient suspectat de COVID-19!

De Pavel   |  14 Aprilie, 2020

Distribuie :

Un accdent grav a fost înregistrat în centrul capitalei. În impact a fost implicată o ambulanță care transporta un pacient suspectat de coronavirusul COVID-19 și un Opel Corsa.

Accidentul a avut loc în seara de ieri, 13 aprilie, în jurul orei 20:00, la intersecția dintre străzile Ismail și Kogălniceanu. Ofițerul de presă de la Poliția Capitalei, Natalia Stati a declarat că ambulanța era condusă de un bărbat de 56 de ani, iar cealaltă mașină de un șofer de 36 de ani.

Din fericire, nu s-au înregistrat victime. Pacientul suspectat de coronavirus a fost preluat de o altă echipă de medici și dus la spital.

Poliția urmează să stabilească cine dintre șoferi se face vinovat de accident.

Recomandate:

Șoferii care au circulat pe banda pentru bicicliști, de pe str. 31 August 1989, au fost identificați și sancționați - Photo
Sociale
Șoferii care au circulat pe banda pentru bicicliști, de pe str. 31 August 1989, au fost identificați și sancționați

Mai mulți șoferi au circulat pe banda destinată bicicliștilor la intersecția străzilor 31 August 1989 și Vasile Alecsandri, din capitală. Astfel, aceștia au încălcat Regulamentul Circulației Rut

Inna
Atenție, Girofarul! Poliția va desfășura o nouă operațiune specială la nivel național - Photo
Sociale
Atenție, Girofarul! Poliția va desfășura o nouă operațiune specială la nivel național

Polițiștii INSP vor desfășura, în toată țara, operațiunea Girofar. Începând cu ziua de astăzi, polițiștii vor intensifica monitorizarea traficului rutier. Operațiunea va fi

Inna