Încă un Bugatti unicat! Francezii vor prezenta și un Mistral, produs într-un singur exemplar

De Inna   |  15 August, 2023

Distribuie :

În cadrul evenimentului de la Monterey Car Week Bugatti va expune două exemplare. Pe lângă unicatul Chiron Super Sport Golden Era, constructorul francez va expune și un exemplar Mistral, produs într-un singur exemplar. 

x
x
x
x
x
x

Decapotabila Mistral a fost prezentată încă cu un an în urmă, de asemenea în cadrul evenimentului Monterey Car Week. Producția modelului a fost limitată la doar 99 exemplare, toate fiind deja vândute în ciuda prețului de 5 milioane de euro. Decapotabila este capabilă să ofere 1.600 CP. 

La evenimentul din acest an, publicul va avea ocazia să vadă și un exemplar Mistral, care a fost produs în doar un exemplar. Încă nu se cunoaște dacă este prototip sau o mașină realizată la comanda unui client. Noul Mistral este finisat în nuanță aurie, un moment important prin care Bugatti a vrut să demonstreze posibilitățile de personalizare oferite de serviciul Bugatti Sur Mesure. 

În habitaclu, constructorul francez optează pentru o temă bicoloră pentru tapițeria din piele, elemente din fibră de carbon și embleme aurii. 

Recomandate:

Carburanții se scumpesc brusc în Bulgaria. Motorina, lider la creșteri după tensiunile din Orientul Mijlociu - Photo
Sociale
Carburanții se scumpesc brusc în Bulgaria. Motorina, lider la creșteri după tensiunile din Orientul Mijlociu

Conflictul din Orientul Mijlociu lovește direct în buzunarele șoferilor din Bulgaria. Prețurile la pompă au explodat, iar autoritățile monitorizează atent piața pentru a preveni abuzurile.

Inna
Un BMW i8, vandalizat într-o parcare din Chișinău. Mașina este din Ucraina - Photo
Sociale
Un BMW i8, vandalizat într-o parcare din Chișinău. Mașina este din Ucraina

Un BMW i8 a fost vandalizat în parcarea unui magazin, din sectorul Botanica al capitalei. Imaginile au fost distribuite pe rețelele sociale. Potrivit imaginilor video, automobilul elect

Inna
Record mondial pentru Geely. Chinezii au demonstrat eficiență termică impresionantă și consum de doar 2.2 l/100 km - Photo
Noutăți
Record mondial pentru Geely. Chinezii au demonstrat eficiență termică impresionantă și consum de doar 2.2 l/100 km

Noul sistem hibrid i-HEV de la Geely atinge o eficiență termică fără precedent, confirmată oficial la nivel global. Noul sistem va fi introdus pe modelele de serie. Constructorii auto co

Inna
(FOTO) Chevrolet și-a actualizat logoul. Noua identitate va debuta pe Sonic RS - Photo
Noutăți
(FOTO) Chevrolet și-a actualizat logoul. Noua identitate va debuta pe Sonic RS

Chevrolet schimbă identitatea vizuală: celebra emblemă „bowtie” primește o interpretare modernă, pregătită pentru era designului minimalist și iluminat.Marca americană introduce o nouă

Inna
Primul contact cu interiorul noului C-Class electric. Mercedes mizează pe lux și liniște absolută - Photo
Noutăți
Primul contact cu interiorul noului C-Class electric. Mercedes mizează pe lux și liniște absolută

Mercedes-Benz dezvăluie primele imagini din habitaclul viitorului C-Class electric, un model care promite confort de top și tehnologii inspirate din segmentul premium.C-Class intră &icir

Inna