Îţi joacă adrenalina în sânge? Află că în Chişinău s-a deschis un nou serviciu, Moto Taxi!

De Redactor AE   |  10 Martie, 2017

Distribuie :

Un nou serviciu de taxi a apărut în Chișinău - moto taxi. Astfel, din data de joi, 9 martie, doritorii pot accesa acest serviciu. Comandând un taxi pe motocicletă, dispuneți de o gamă largă de servicii, dar cel mai comun este deplasarea din punctul A în punctul B, scrie diez.md.

Pasagerul își poate alege propria rută sau poate beneficia de cea creată de companie.Reprezentanții companiei spun că toți piloții au experiență de minim cinci ani de conducere a unei motociclete. În plus, subliniază aceștia, a fi motocilcist este un stil de viață, iar conducând un vehicul pe două roți îți temperezi caracterul și devii mai responsabil.

Astfel, veți ajunge la timp, veți obține o doză de adrenalină și veți fi în siguranță. Totodată, șoferii trec și un curs privind tehnica securității.

Serviciile de care puteți beneficia:

# Transportul de urgență al pasagerilor;# Curier rapid;# Un tur al orașului în viteză;# Moto tur pentru două persoane;# Petrecerea burlăcițelor pe motocicletă;# Certificat cadou;# Excursie la atracțiile turistice din oraș;# Sesiune foto pe motocicletă;# Cortegiu la nuntă;# Tur la atracțiile turistice din Moldova.

Costul unei călătorii cu moto-taxi este un pic mai mare decât la serviciul de transport obișnuit – de 40 de lei.

Compania oferă servicii de transport al pasagerilor și în țările vecine – Ucraina și România, iar la solicitarea clienților, aceștia pot veni cu o ofertă individuală, conform cerințelor.

Serviciul se află în perioada de testare, iar pentru mai multe informații puteți să aderați la grupul companiei creat pe Facebook. 

Recomandate:

Un Chevrolet Corvette a stabilit un record mondial, după ce a atins 315 km/h cu un pom de Crăciun montat pe plafon - Photo
Noutăți
Un Chevrolet Corvette a stabilit un record mondial, după ce a atins 315 km/h cu un pom de Crăciun montat pe plafon

Un nou record mondial inedit a fost stabilit de un Chevrolet Corvette, care a reușit să atingă 315 km/h, având instalat un brad de Crăciun pe plafon. Tentativa a avut loc cu c&aci

Inna
Un bărbat a fost spulberat de un Mercedes, în timp ce traversa strada pe o trecere de pietoni - Photo
Accidente
Un bărbat a fost spulberat de un Mercedes, în timp ce traversa strada pe o trecere de pietoni

Un șofer de 41 de ani, în timp ce conducea un Mercedes, a lovit un bărbat pe o stradă din localitatea Trușeni. Accidentul s-a produs ieri, 24 decembrie, în jurul orei 18:45. Bărba

Inna