(VIDEO) Un Mercedes-Benz ML a fost luat în lopată de un tractor, pe o stradă din Chișinău!

De Pavel   |  8 Aprilie, 2020

Distribuie :

Un Mercedes ML a fost luat în lopată, la propriu, de către un tractor! S-a întâmplat în amiaza zilei de ieri, 7 aprilie, pe strada Universității din capitală.

În imaginile filmate la fața locului observăm cum partea dreaptă a mașinii a ajuns în lopata tractorului. Potrivit martorilor oculari, cel mai probabil, tractorul ieșea de pe teritoriul șantierului unde lucra, iar șoferul acestuia nu a observat SUV-ului care se deplasa regulamentar.

Șoferul Mercedes-ului a încearcat să iasă din încăierarea cu tractorul pentru ca automobilul său să fie evacuat, însă nu a putut fi urcat pe evacuator în acel loc, din cauza drumului prea îngust. Între timp, șoferul tractorului a intrat pe teritoriul șantierului imediat după impact și nu a mai venit să elibereze drumul.

La fața locului a venit și un echipaj al poliției. Oameni legii au stabilit că SUV-ul era condus de un bărbat de 59 de ani, iar tractorul – de un șofer de 61 de ani.

Oamenii legii urmează să stabilească care dintre șoferi a provocat impactul și să-l sancționeze potrivit legii.

https://youtu.be/eXBHehsiDgM

Recomandate:

Atenție, Girofarul! Poliția va desfășura o nouă operațiune specială la nivel național - Photo
Sociale
Atenție, Girofarul! Poliția va desfășura o nouă operațiune specială la nivel național

Polițiștii INSP vor desfășura, în toată țara, operațiunea Girofar. Începând cu ziua de astăzi, polițiștii vor intensifica monitorizarea traficului rutier. Operațiunea va fi

Inna
Șoferii care au circulat pe banda pentru bicicliști, de pe str. 31 August 1989, au fost identificați și sancționați - Photo
Sociale
Șoferii care au circulat pe banda pentru bicicliști, de pe str. 31 August 1989, au fost identificați și sancționați

Mai mulți șoferi au circulat pe banda destinată bicicliștilor la intersecția străzilor 31 August 1989 și Vasile Alecsandri, din capitală. Astfel, aceștia au încălcat Regulamentul Circulației Rut

Inna