2 șoferi depistați în stare de ebrietate la volan: unul în stare de ebrietate alcoolică avansată și altul - narcotică

De Inna   |  8 Aprilie, 2024

Distribuie :

Oamenii legii au observat doi șoferi care se deplasau haotic pe drumuri publice. Drept consecință, ambii conducători au fost somați să oprească, pentru verificări. 

Polițiștii de patrulare au observat o Toyota, care se deplasa neuniform pe o stradă din orașul Cricova și au solicitat imediat șoferului să oprească mașina. Rezultatul testului la alcool a arătat o concentrație de 1.40 mg/l vapori de alcool în aerul expirat. La volan se afla un bărbat de 45 de ani, locuitor al aceluiași oraș.   

Un alt caz a fost înregistrat pe șoseaua Hâncești, din capitală. Din același motiv a fost stopat și șoferul unui BMW. Bărbatul de 29 de ani avea un comportament asemănător consumatorilor de droguri. După ce a fost supus prelevării probelor biologice s-a confirmat consumul de marijuana. 

În ambele cazuri mașinile au fost ridicate și transportate la parcarea specială, iar șoferii sunt cercetați penal.

Recomandate:

Un Chevrolet Corvette a stabilit un record mondial, după ce a atins 315 km/h cu un pom de Crăciun montat pe plafon - Photo
Noutăți
Un Chevrolet Corvette a stabilit un record mondial, după ce a atins 315 km/h cu un pom de Crăciun montat pe plafon

Un nou record mondial inedit a fost stabilit de un Chevrolet Corvette, care a reușit să atingă 315 km/h, având instalat un brad de Crăciun pe plafon. Tentativa a avut loc cu c&aci

Inna
Un bărbat a fost spulberat de un Mercedes, în timp ce traversa strada pe o trecere de pietoni - Photo
Accidente
Un bărbat a fost spulberat de un Mercedes, în timp ce traversa strada pe o trecere de pietoni

Un șofer de 41 de ani, în timp ce conducea un Mercedes, a lovit un bărbat pe o stradă din localitatea Trușeni. Accidentul s-a produs ieri, 24 decembrie, în jurul orei 18:45. Bărba

Inna