Atenție șoferi! Acum pe viaduct sunt 4 benzi, una dintre care e pentru transportul public

De Inna   |  23 Mai, 2023

Distribuie :

Nu mai este o noutate că pe viaduct au fost începute lucrările de reabilitare. Acum, odată ce învelișul asfaltic este gata, responsabilii au aplicat și marcajul rutier. 

Noutatea este că acum, pe viaduct, sunt tocmai patru benzi de circulație! Astfel, banda extremă dreapta devine bandă dedicată pentru transport public, unde viteza maximă admisibilă va fi 50 km/h. Celelalte trei benzi vor fi pentru circulația autovehiculelor. 

Conform indicatorului rutier instalat de drumari,  pe primele două benzi se admite viteza maximă de 70 km/h, iar pe a treia bandă - 50 km/h. 

Recomandate:

Un bărbat a fost spulberat de un Mercedes, în timp ce traversa strada pe o trecere de pietoni - Photo
Accidente
Un bărbat a fost spulberat de un Mercedes, în timp ce traversa strada pe o trecere de pietoni

Un șofer de 41 de ani, în timp ce conducea un Mercedes, a lovit un bărbat pe o stradă din localitatea Trușeni. Accidentul s-a produs ieri, 24 decembrie, în jurul orei 18:45. Bărba

Inna
Un Chevrolet Corvette a stabilit un record mondial, după ce a atins 315 km/h cu un pom de Crăciun montat pe plafon - Photo
Noutăți
Un Chevrolet Corvette a stabilit un record mondial, după ce a atins 315 km/h cu un pom de Crăciun montat pe plafon

Un nou record mondial inedit a fost stabilit de un Chevrolet Corvette, care a reușit să atingă 315 km/h, având instalat un brad de Crăciun pe plafon. Tentativa a avut loc cu c&aci

Inna