N-ai bani de URUS? Ia-ți un Gallardo preparat de off-road. E de trei ori mai ieftin!

De Redactor AE   |  8 Octombrie, 2019

Distribuie :

De ce nu? Ai cai putere, ai tracțiune integrală, ai garda la sol un pic mai mare și protecții anti-noroi. Este exact minimul necesar în 2019 pentru a fi considerat SUV.

De când au apărut crossovere chiar și în gama de compacte, astăzi deja orice SUV este considerat adevărat off-roader, iar cele mai veritabile mașini de teren clasice, sunt deja prea arhaice pentru cumpărătorul de rând. În aceste condiții, un supercar pe lift kit și cu pachet de drumuri rele poate fi considerat un adevărat SUV.

Și cu ce să faci concurență unui Urus dacă nu tot cu un Lamborghini? Mai ales dacă nu ai bani de cel mai rapid SUV de pe planetă? Îți iei, un Gallardo, cu tracțiune integrală, ridici caroseria ceva mai mult de la pământ și instalezi niște protecții de noroi pe aripi, pentru a finaliza imaginea de mașină de teren.

Luminile adiționale sunt un must-have pentru orice off-roader care se respectă, iar roata de rezervă urcată pe capota motorului, în spate, îți conferă și mai multă siguranță atunci când ai chef de aventuri.

Plus la toate, ai 500 de cai putere storși dintr-un motor aspirat natural. Și toate astea la un preț de 115.000 de euro.

Mașina se găsește în Olanda, iar dacă vă interesează cumva, iată un număr de telefon 0031-616433675.

Recomandate:

Odată cu preluarea controlului de către BMW, Alpina își schimbă emblema. Brandul german începe o nouă eră - Photo
Noutăți
Odată cu preluarea controlului de către BMW, Alpina își schimbă emblema. Brandul german începe o nouă eră

Alpina devine oficial parte a imperiului BMW, iar debutul noii etape este marcat de un logo redesenat. Emblema păstrează elementele tradiționale, dar adoptă un design modern, în timp ce viitoare

Inna
BMW recheamă sute de mii de mașini în service. Există riscul unui incendiu în timpul deplasării - Photo
Noutăți
BMW recheamă sute de mii de mașini în service. Există riscul unui incendiu în timpul deplasării

Sute de mii de BMW-uri vor fi rechemate în service din cauza unei defecțiuni tehnice care poate provoca incendii. Vor fi rechemate vehiculele produse în perioada iulei 2020 - 2022. 

Inna
Vizibilitate redusă în toată țara. Meteorologii au emis Cod Galben de ceață - Photo
Sociale
Vizibilitate redusă în toată țara. Meteorologii au emis Cod Galben de ceață

Începând cu astăzi, 12 februarie și până mâine, 13 februarie, vom avea vizibilitate redusă în toată țara. Meteorologii au emis o nouă avertizare meteo. Avertizar

Inna
Doar 23 de școli auto ating pragul minim la categoria B. Rata de promovare la proba practică scade - Photo
Sociale
Doar 23 de școli auto ating pragul minim la categoria B. Rata de promovare la proba practică scade

Media națională de promovare la proba practică, pentru anul 2025, constituie doar 23.59%, ceea ce reprezintă pragul minim impus pentru a menține autorizația de funcționare. Datele sunt prezentate de c

Inna
Un șofer circula cu 155 km/h pe centura Chișinăului. Polițiștii l-au stopat - Photo
Sociale
Un șofer circula cu 155 km/h pe centura Chișinăului. Polițiștii l-au stopat

Șoferul unui BMW a fost stopat de polițiștii Secției escortă și misiuni speciale a INSP pe traseul M-2 (centura municipiului Chișinău). Acesta a fost stopat pentru încălcarea limitei de vit

Inna
Rolls-Royce Phantom Arabesque. În premieră, a fost dedicat un model culturii arabe cu capotă gravată cu laser - Photo
Noutăți
Rolls-Royce Phantom Arabesque. În premieră, a fost dedicat un model culturii arabe cu capotă gravată cu laser

Rolls-Royce a dezvăluit Phantom Arabesque, un model unicat creat în Dubai pentru un client din Orientul Mijlociu. Limuzina impresionează printr-o capotă gravată cu laser, o premieră absolut

Inna
Ford pierde 8.2 miliarde de dolari în 2025. Cel mai slab trimestru din ultimii 17 ani - Photo
Noutăți
Ford pierde 8.2 miliarde de dolari în 2025. Cel mai slab trimestru din ultimii 17 ani

Ford a încheiat anul 2025 cu o pierdere netă de 8.2 miliarde de dolari, pe fondul restructurării diviziei de vehicule electrice și al presiunilor externe. Ultimul trimestru al anului a marcat ce

Inna